Be mine..body and mind. Masáže, rehabilitační cvičení, domácí kosmetika

V centru pozornosti terapie Hot Stones jsou tmavě šedé lávové kameny, vyznačující se vysokou energetickou vibrací, které se přikládají na meridiány alias energetické dráhy v našem těle. Uvolňují tak ztuhlé svaly, působí proti nespavosti, mají antistresové účinky a zároveň dodávají energii. 

Původ masáže

Masáž lávovými kameny patří k nejstarším a nejpříjemnějším způsobům terapie. Vždyť její léčebné účinky byly známy již u starých Inků a Mayů, v Číně, Indii, Mezopotámii, na Havaji i v Thajsku! Jak vyznívá z názvu samého, provádí se prostřednictvím speciálních kamenů dovážených přímo z Havaje, kde se tento čedič lávového původu ručně sbírá a opracovává vodou. Před samotnou terapií jsou nahřívány ve vodní lázni s konstantní teplotou, jež se pohybuje v rozmezí od 45-55 stupňů Celsia. Takto připravené kameny se přikládají podél energetických drah probíhajících lidským tělem. Popálenin či spálenin se nebojte: nejenže masér kameny bere do rukou, ale navíc jimi zpočátku jen rychle přejíždí po pokožce. Každý člověk je ale samozřejmě jinak citlivý, takže se může stát, že mu jejich teplota nemusí vyhovovat. Komunikujte tedy s terapeutem. Je tu jen a jen pro vás.

Po masáži trvající až hodinu ihned nevstávejte z lůžka. Hot Stones je mnohem intenzivnější než klasická masáž, mohla by se vám zatočit hlava a vy upadnout na zem. Po zbytek dne byste se pak měli vyhnout fyzické námaze, řízení automobilu a psychicky náročné práci. Naopak se doporučuje dostatečný příjem tekutin, nejlépe neperlivé vody či zeleného čaje. Pro zvýšení léčebného účinku zapomeňte na kávu a alkohol. 


Účinky Hot Stones

Masáž Hot Stones dělá opravdové zázraky. Za prvé se zcela uvolníte. Teplo sálající z kamenů vás přivede do příjemného stavu. Kromě toho pomáhá odstraňovat nervozitu, stres či nespavost. Za druhé vás dostane do fyzické kondice, uvolňuje totiž ztuhlé svaly, bloky, křeče, ulevuje od bolestí kloubů, reguluje trávení a zrychluje metabolizmus. Nesmím opomenout ani odplavování toxických látek z těla a napomáhání k správnému fungování lymfatického systému. A konečně do třetice, při této terapii dochází ke zlepšování funkce energetických center (čaker) i energetických drah (meridiánů). Toto „dobití energie" přetrvává i po řadu dalších dní.
Veškeré výše vyjmenované účinky se navíc zvyšují použitím přírodních olejů, po nichž kameny získají krásně černou barvu, jsou hladké a lesklé. 

Kdy se lávovým masážím vyhnout?

Obecně platí, že na masáž (jakoukoliv) by se nemělo chodit bezprostředně po jídle, po velké fyzické námaze, při nádorovém onemocnění, horečkách, nachlazení apod. Terapie není možná ani v případě, kdy máte na těle vyrážku, spáleniny od slunce či jiný kožní problém. Pozor by se mělo dávat i na velká mateřská znaménka, otevřené rány či modřiny. Hot Stones by měli rovněž vynechat osoby s vysokým krevním tlakem a jedinci, kteří v nedávné době podstoupili operaci. Pokud trpíte na křečové žíly, informujte o tom svého maséra. Zcela na vašem uvážení je podstoupení masáže při intenzivní nebo bolestivé menstruaci a v těhotenství.

Proč si zajdete na masáž ?!??

...chronická bolest (1125 | 14%)
...akutni bolest (1123 | 14%)
...prevence úrazu (1096 | 14%)
...ze známosti : ) (1142 | 15%)
...na masáže nechodim (1088 | 14%)
xox
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one